Site Loader
KONTAKT
STRONA ARCHIWALNA - Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW

GETM3 Warsaw Sandpit: konferencja, warsztaty i networking blisko 40 badaczy reprezentujących 8 narodowości sieciowało się podczas 3 dni konferencji i warsztatów w Warszawie i Płocku.

Jak zarządzać talentami? Jak kształtować postawy przedsiębiorcze? Jak skutecznie korzystać z posiadanych kompetencji? Przedstawiciele ośmiu europejskich i azjatyckich ośrodków akademickich poszukują odpowiedzi na te i szereg innych pytań w ramach projektu Global Entrepreneurial Talent Management 3.

Podczas kilkudniowego wydarzenia GETM3 Warsaw Sandpit (17-20 kwietnia) obejmującego konferencję i serię warsztatów badawczych, dyskutowano nad strategią zarządzania talentami oraz możliwych skutecznych metodach badań najmłodszych pokoleń wchodzących na rynek pracy.

W ramach międzynarodowej konferencji naukowej w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW, przy współpracy Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych w Płocku (PW) oraz Wydziału Zarządzania PW, wszyscy partnerzy projektu GETM3 z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Korei Południowej, Słowenii oraz Polski dzielili się wiedzą i doświadczeniem w zakresie perspektyw zarządzania talentami, zarówno w teoretycznym, jak i praktycznym ujęciu. Pierwsza część konferencji dotyczyła różnorodności podejść badawczych w zakresie zarządzania talentami, zarówno z perspektywy pracy naukowej, jak i formalnych warunków organizacji pracy badawczej i projektowej. W drugiej sekcji tematycznej prezentowano badania dot. relacji kapitału psychologicznego do sukcesu prowadzonej działalności gospodarczej, postaw przedsiębiorczych, motywacji do pracy w przedsiębiorstwach kreujących innowacje społeczne.

Badacze reprezentujący CZIiTT PW podzielili się wynikami analizy sposobów rozumienia pojęcia przedsiębiorczości w różnych krajach, badań postaw przedsiębiorczych oraz poziomu kompetencji absolwentów uczelni technicznych, a także know-how w zakresie metodyki badawczej (procedura jednoczesnego testowania wielu hipotez w badaniach przedsiębiorczości).

Z kolei warsztaty badawcze dotyczyły opracowania założeń metodycznych badań realizowanych w ramach GETM3, ale także zwięzłej prezentacji projektów badawczych (warsztat z pitch elevator) i wspierania maksymalizacji zasięgu badań i projektu (impact).

Naukowcy i badacze zaangażowani w projekt GETM3 wzięli również udział w panelu eksperckim „Przedsiębiorczość jako czynnik rozwoju gospodarczego”, zorganizowanym w ramach VI Międzynarodowej Konferencji „Współczesne Problemy Rozwoju Gospodarczego”, realizowanej cyklicznie przez KNEiS PW w Płocku. Więcej o konferencji.

Zgodnie z ideą projektów RISE wspierających mobilność i działania międzysektorowe, „GETM3 Warsaw Sandpit” umożliwił wspólną pracę naukową badaczy z różnych krajów Europy i Azji, a przez to również wymianę kulturową. GETM3 sandpit to również sieciowanie z podmiotami biznesu, m.in. polskimi partnerami w projekcie: BTM Innovations oraz WingsBridge, a także z jednym z partnerów PW: Płockim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym.

Post Author: Tomasz Turzyński