Serdecznie zapraszamy na Konferencję R&D organizowaną przez Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej oraz firmę QuickerSim pn. Jak przyspieszyć badania i rozwój w Twojej firmie?
Kiedy? 3 października 2018 r. (środa), w godzinach 9.30-15.00
Gdzie? Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (ul. Rektorska 4, sala 4.01, Warszawa).
Wydarzenie to skierowane jest do osób zarządzających technologicznymi MŚP oraz wszystkich, którzy chcieliby się dowiedzieć, jak dobrze i sprawnie prowadzić procesy R&D w swojej firmie, jak je finansować, oraz jak wykorzystać nowoczesne narzędzia i technologie do przyspieszenia badań i rozwoju.
W trakcie pierwszej sesji prelegenci opowiedzą o swoich doświadczeniach związanych z prowadzeniem działów B+R, zarówno w małych jak i większych przedsiębiorstwach.
Druga sesja dotyczy nowoczesnych narzędzi oraz sposobów na przyspieszenie badań i rozwoju. Zostaną przedstawione narzędzia i technologie obecnie dostępne na rynku, oraz sposoby ich wykorzystania, usprawniające procesy R&D w przedsiębiorstwie.
Na koniec opowiemy o finansowaniu prac badawczo-rozwojowych. Uczestnicy konferencji będą mogli się dowiedzieć, jak pozyskiwać fundusze na badania i rozwój.
Wstęp bezpłatny. Wymagana rejestracja!
Program
Sesja 1 B+R Jak się to robi?
- Budowanie przewagi konkurencyjnej dzięki danym (Adam Komarnicki)
- Współpraca działów B+R z przemysłem na przykładzie Instytutu Lotnictwa (Przemysław Drężek, Instytut Lotnictwa)
- B+R w start-upie (Piotr Szulborski; AP-Tech)
Przerwa kawowa
Sesja 2 Nowoczesne narzędzia i sposoby na przyspieszenie badań i rozwoju
- CFD + MES (Wojciech Regulski, QuickerSim)
- Jak zorganizować R&D w MŚP – 3 drogi (Bartosz Górecki, QuickerSim)
- Zaawansowane techniki symulacji (dr inż. Stanisław Gepner, Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej)
- MATLAB (Remigiusz Lipiec, ONT)
Przerwa lunchowa + networking
Sesja 3 Pozyskiwanie funduszy na badania i rozwój
- Możliwości pozyskania dotacji na działalność B+R przedsiębiorstw (Urszula Pieńkowska, Maculewicz Consulting)
- Sieć Otwartych Innowacji (Marzena Wydryszek, Agencja Rozwoju Przemysłu)