Seminarium: Millenialsi na rynku pracy – zarządzanie talentami w ujęciu globalnym.
W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości badacze zajmujący się tematyką pokoleń, rynku pracy i przedsiębiorczości zaprezentowali realizowane w Dziale Badań i Analiz CZiiTT PW badania społeczne dotyczące rynku pracy (projekt NERW) oraz międzynarodowe badania przedsiębiorczości (projekt GETM3).
Dr Marek Piotrowski przedstawił wstępne wyniki badania „Rynek pracy na Mazowszu w kontekście kształcenia na uczelni technicznej 2018-2019”, które są częścią zadania 43 pn. „Analiza i wdrożenie zmian procesu kształcenia w Politechnice Warszawskiej w odpowiedzi na potrzeby i oczekiwania otoczenia społeczno-gospodarczego”.
Magdalena Matysiak wyjaśniła problemy definicyjne związane z pojęciem „pokolenie”, wskazując na trudności w posługiwaniu się tą kategorią w badaniach społecznych.
Dr Aleksandra Wycisk przedstawiła międzynarodowy projekt Global Entrepreneurial Talent Management 3 realizowany przez PW w ramach MSCA RISE (Horyzont 2020). Badania prowadzone w Polsce i krajach partnerskich mają na celu naświetlić problemy najmłodszego pokolenia wchodzącego na rynek pracy z trzech perspektyw: studentów, przedsiębiorców i uczelni.
Paweł Huras opowiedział o praktyce badawczej na podstawie mobilności w Korei Południowej. Mając doświadczenie w organizacji i realizacji badań terenowych, wyjaśnił specyfikę realizacji badań społecznych w innym kontekście kulturowym.
Projekt „NERW PW. Nauka – Edukacja – Rozwój – Współpraca” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
GETM3 project has received funding from the European Union’s Horizon 2020 research and innovation programme under the grant agreement no. 734824.