W Dziale Rozwoju Innowacyjności Młodych Naukowców znajduje się sprzęt, który pomoże przenieść pomysł do realnego świata – stworzyć prototyp, a następnie przetestować go i doskonalić.
Elementy konieczne do stworzenia prototypu można zamodelować w laboratorium komputerowym i wykonasz w technice druku 3D. Obecnie mamy dostępnych kilka modeli drukarek:
- Sygnis Flashforge Dreamer
- Sygnis Flashforge Guider
- Sygnis Flashforge Creator 3
- 3Novatica Gate 1.0
Systemy sterujące, komunikacyjne i przetwarzania informacji dla projektu przygotuje się w laboratorium komputerowym dysponującym oprogramowaniem:
- Rhinoceros
- Agisoft PhotoScan
- Camtasia
- CATIA
- LS-3CP-Cadsoft-Eagle
- Solidworks
- MatLab
W tej przestrzeni możliwym jest także stworzenie cyfrowego modelu projektu i przeprowadzenie jego wirtualnych testów. W warsztacie obok, wyposażonym w sprzęt do montażu i testowania układów elektronicznych, mikrokontrolerów i sterowników, wykonać można elektroniczne elementy.
Żagle, czasze, skrzydła i inne elementy z zaawansowanych technicznie tkanin do projektu stworzy się w warsztacie krawieckim, wyposażonym w sprzęt dla tych co dopiero rozpoczynają swoją przygodę z krawiectwem, jak i dla tych, którzy z wprawą potrafią skroić i zszyć projekt. Można zatem skorzystać m.in. z:
- Brother A16
- Brother RL425
- Juki DDL 8700H
- Juki MO 654DE
Jeżeli pomysł wymaga „spojrzenia z góry”, do dyspozycji są drony:
- Phanthom 2
- Phanthom 3
Wykorzystanie tych małych „bezzałogowców” w badaniach jest bardzo popularne.
Do testów rozwiązania w wirtualnej rzeczywistości możesz wykorzystać dostępny u nas Oculus.
Naturalnie to nie koniec. Wciąż się rozwijamy i wciąż, poznając potrzeby studentów starając się doposażać DRIMN w coraz to bardziej nowoczesny i różnorodny sprzęt.
Więcej informacji
Dział Rozwoju Innowacyjności Młodych Naukowców
drimn.cziitt@pw.edu.pl
Zygmunt Skiba
Specjalista ds. Technicznych
tel. +48 22 234 1425
zygmunt.skiba@pw.edu.pl