Nauka z Biznesem
Pod takim hasłem działało Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.
Rolą CZIiTT było:
- wspieranie pracowników naukowych, twórców, a także studentów w przejściu drogi od innowacyjnych wynalazków i technologii tworzonych na uczelni do ich wdrożenia na potrzeby biznesu,
- promocja przedsiębiorczości technologicznej jako jednej ze ścieżek rozwoju kompetencji pracowników, doktorantów, studentów i absolwentów uczelni,
- inicjowanie szeroko rozumianej współpracy różnych środowisk na rzecz lepszej przyszłości i nowoczesnego świata,
- wspieranie Władz Uczelni w podejmowaniu decyzji opartych na danych i analizach,
- wspieranie realizacji projektów strategicznych PW (organizacja i administracja, wsparcie badaniami i doświadczeniem).
CZIiTT PW był multidyscyplinarnym ośrodkiem wspierającym inicjowanie oraz realizację projektów naukowych i badawczo-rozwojowych związanych z opracowywaniem oraz wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań technicznych i nowoczesnych technologii w przedsiębiorstwach.
Wspierał także rozwijanie kompetencji w zakresie współpracy z przedsiębiorstwami produkcyjnymi, usługowymi i handlowymi, a także innowacyjnej dydaktyki oraz przedsiębiorczości akademickiej.
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej było uczelnianym centrum kompetencyjnym dla usług doradztwa w zakresie patentów i praw autorskich.a
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej był jednym z ważniejszych ośrodków na Mazowszu wspierających transfer technologii i zarządzanie innowacjami, a także prowadzącym projekty badawcze i wdrożeniowe w dziedzinach technicznych.
Projekty takie realizowane są przy wykorzystaniu potencjału Politechniki Warszawskiej w obszarach projektów naukowych i badawczo-rozwojowych, jak również obejmujących swoim zasięgiem współpracę z otoczeniem uczelni i środowiskami biznesowymi.
Centrum powstało w połączeniu Biura Rozwoju i Projektów Strategicznych Politechniki, zajmującego się strategicznymi projektami Politechniki Warszawskiej realizowanymi z funduszy strukturalnych oraz Biura ds. projektu „Program Rozwojowy Politechniki Warszawskiej” – największego w Polsce programu unijnego mającego na celu poprawę jakości kształcenia oraz dostosowanie oferty dydaktycznej Politechniki Warszawskiej do potrzeb rynku pracy, wzmacniając ośrodek o nowe kompetencje.
Budowa Centrum była współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków krajowych.