W ramach badania strony głównej naszej uczelni, zleconego przez Biuro ds. Promocji i Informacji PW, Paweł Huras oraz Dariusz Parzych z Działu Badań i Analiz CZIiTT PW 25.04.2019 przeprowadzili warsztat z wykorzystaniem elementów Design Thinking (metodyka twórczego rozwiązywania problemów oraz narzędzie do tworzenia nowych produktów i usług, a także wypracowywania innowacyjnych rozwiązań).
W warsztacie wzięło udział 15 osób: studenci i pracownicy PW oraz kandydaci na studia.
W trakcie warsztatu zaprezentowano wyniki wcześniejszych etapów badania strony (analiza ruchu internetowego, architektury treści, funkcjonalności, zachowań użytkowników, opinii respondentów, którzy wzięli udział w wywiadach indywidualnych i grupowych), a także opracowane na podstawie tych wyników perspektywy 4 grup użytkowników: kandydatów na studia, studentów, pracowników, podmiotów otoczenia uczelni. Zadaniem uczestników było pogodzenie potrzeb tych grup tak, aby poprawić ich doświadczenia z witryną.
W związku z tym generowali oni pomysły i szukali rozwiązań, które pomogłyby udoskonalić pw.edu.pl. W kolejnych etapach warsztatu wymieniali się uwagami i pomysłami, porządkując potencjalne treści i funkcjonalności, tworząc i dopracowując kolejne wersje makiet witryny oraz rozmieszczając na nich proponowane przez siebie elementy.
W wyniku warsztatów powstały trzy różne wizje strony:
- “Znajdywarka” – minimalistyczna strona, której głównym elementem jest odpowiednio opracowana wyszukiwarka ułatwiająca użytkownikowi dotarcie do kluczowych treści.
- “Gmach PW” – nacisk położony na interaktywność, możliwość dostosowania elementów strony do swoich preferencji, a także grafikę nawiązującą do charakterystycznych elementów PW (np. zakładki jako elementy Gmachu Głównego).
- “Kafelki” – oparcie strony o interaktywne kafelki, dostosowujące się do urządzenia, na którym strona jest przeglądana.
Opracowane koncepcje obecnie są konsultowane z potencjalnymi użytkownikami. Jest to ostatni etap projektu badawczego .
Pod linkiem: https://ankieta.cziitt.pw.edu.pl/index.php/724713?newtest=Y&lang=pl
znajduje się anonimowa ankieta, która zawiera po 4 pytania dotyczącej każdej z koncepcji oraz pytanie rankingowe. Dzięki temu kwestionariuszowi chcielibyśmy poznać Wasze opinie na temat poszczególnych koncepcji.
Wypełnienie ankiety możliwe jest do 27.05.2019 r.