Uniwersytet Wirtualny: model, narzędzia, praktyka jest to odbywająca się corocznie prestiżowa konferencja organizowana przez cztery czołowe warszawskie uczelnie:
- Politechnikę Warszawską,
- Uniwersytet Warszawski,
- Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych,
- Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego.
Wydarzenie to skupia czołowych specjalistów z szeroko rozumianego e-learningu, reprezentujących wiodące ośrodki naukowo-dydaktyczne w Polsce i na świecie.
22-23 czerwca 2016, Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej
Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny>>
Gospodarzem tegorocznej, XVI konferencji jest Ośrodek Kształcenia na Odległość Politechniki Warszawskiej.
Tematyka organizowanych dotychczas konferencji koncentrowała się na problematyce związanej z edukacją wykorzystującą technologie informacyjne w dydaktyce, przede wszystkim szkół wyższych. Kolejne edycje konferencji były przeglądem zagadnień istotnych z punktu widzenia osób i instytucji podejmujących próby wdrażania e-nauczania w swoich środowiskach. Zasięg konferencji wyszedł poza szkoły wyższe – wiele tematów dotyczyło również kształcenia w szkołach oraz kształcenia ustawicznego. Tematyka konferencji skupiała się w dużej mierze, i coraz bardziej, na prezentacji tego, co i jak robimy w dziedzinie e-nauczania na rożnych poziomach edukacji oraz jakie są skutki i perspektywy stosowanych metod, technik i narzędzi.
XVI konferencja „Uniwersytet Wirtualny: model, narzędzia, praktyka” podejmie najważniejsze zagadnienia e-edukacji na wszystkich poziomach i w różnych modelach kształcenia. W szczególności będą to:
- Metody i techniki e-nauczania
- Pedagogiczne aspekty edukacji w dobie Internetu i komunikacji mobilnej
- Narzędzia e-kształcenia
- Materiały multimedialne
- Eksperymenty wirtualne i rozszerzona rzeczywistość w dydaktyce
- Edukacja wirtualna w Polsce i na świecie