Darmowe warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży! WOW School i Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW zapraszają na darmowe warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży od 8 do 16 lat!

Podczas wydarzenia postaramy się pokazać, na czym naprawdę polega nauka programowania, jak wiele jest sposobów by rozpocząć swoją przygodę w tej dziedzinie, a przede wszystkim przedstawimy programowanie w ciekawy, dostosowany do wieku i zainteresowań sposób. Jeżeli Twoje dziecko jeszcze nie miało styczności z programowaniem, będzie to doskonała szansa, aby przekonać się, czy to zajęcie właśnie dla niego.

Termin: 11 września 2016 r.

Warsztaty będą prowadzone w dwóch grupach wiekowych:

Dzieci 8-12 lat, godz. 10.00-11.30 POCZĄTEK PRZYGODY Z PROGRAMOWANIEM …W KODU
Nauczymy się jak projektować i jak zbudować własną grę 3D, podobną do tych, które znamy z konsol takich jak Xbox czy Sony Playstation. Zapoznamy się z narzędziem Kodu, które dzięki intuicyjnemu, ikonograficznemu językowi programowania, jest nam to w stanie umożliwić!

Przyspieszony kurs Javascript. W jaki sposób, wykorzystując przeglądarkę internetową, pomóc sobie w rozwiązywaniu prac domowych z matematyki? Jakie wykorzystać operacje, aby nie powtarzać tych samych czynności wielokrotnie? Czy nie znając żadnych podstaw programowania jesteśmy w stanie nawiązać dialog z użytkownikiem strony internetowej? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziemy w trakcie trwania warsztatu.

UWAGA: Udział w wydarzeniu jest BEZPŁATNY. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie www>>