Zapraszamy na wykład „O potrzebie planowania strategicznego”, który poprowadzi dr Jacek Bartosiak, Strategy&Future.
Wykład „O potrzebie planowania strategicznego” obejmie zagadnienia z zakresu kształtowania kultury strategicznej RP. Wykład będzie próbą odpowiedzi na pytanie jak zapewnić, żeby planowanie strategiczne RP miało charakter trwały, oraz co z planowania strategicznego powinno wynikać.
Wykład odbędzie się w czwartek 29.09.2022 o godzinie 18:00 w Auli 1.01 „Syriusz” (1.piętro) Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, ul. Rektorska 4, 00-612 Warszawa (Kampus Politechniki Warszawskiej przy Placu Politechniki).
Planowany czas wykładu ok. 1,5 godz. plus sesja pytań i odpowiedzi.
Wykład odbędzie się w formule hybrydowej i będzie także transmitowany na YouTube:
Organizatorami są: Politechnika Warszawska, Centrum Badawcze Obronności i Bezpieczeństwa Politechniki Warszawskiej, Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej oraz Strategy& Future.
dr Jacek Bartosiak – założyciel i właściciel Strategy&Future. Autor książek „Pacyfik i Eurazja. O wojnie”, „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju”, „Przeszłość jest prologiem”, „Koniec końca historii”, „Wojna w kosmosie. Przewrót w geopolityce” oraz współautor książki „Nadchodzi III wojna światowa” (Jacek Bartosiak i Piotr Zychowicz). Dyrektor Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego; Senior Fellow w The Potomac Foundation w Waszyngtonie, współzałożyciel „Play of Battle”; współpracownik Nowej Konfederacji oraz New Generation Warfare Centre w Waszyngtonie; członek zespołu doradczego pełnomocnika rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego (2017–2018), prezes zarządu spółki Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o. (2018–2019).Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, adwokat i partner zarządzający w kancelarii adwokackiej zajmującej się obsługą biznesu. Ekspert do spraw geopolityki i geostrategii, uczestnik debaty na temat sytuacji strategicznej Europy Środkowo-Wschodniej, zachodniego Pacyfiku i Eurazji.