DBA realizuje badania użyteczne zarówno dla uczelni, jak i biznesu. Od blisko 10 lat specjalizujemy się w badaniach identyfikujących potrzeby i wyzwania otoczenia społecznego gospodarczego PW. Stosujemy jakościowe i ilościowe metody badań społecznych (m.in. CAWI, PAPI, IDI, FGI, panele eksperckie, badania UX, warsztaty kreatywne oparte na Design Thinking i Service Design, konsultacje społeczne).

Stałe zaangażowanie badawcze na styku nauka-biznes pozwala nam gromadzić bieżący materiał analityczny, użyteczny nie tylko dla podejmowania decyzji strategicznych i operacyjnych, ale przede wszystkim wspierający doskonalenie jakości kształcenia oraz budowanie relacji z otoczeniem społecznym.

W opracowaniu opowiadamy o naszych ulubionych metodach badawczych oraz badaniach potrzeb otoczenia społeczno-gospodarczego uczelni, z których jesteśmy szczególnie dumni – od analiz rynku pracy, przez potrzeby pracodawców, absolwentów, po warsztaty design thinking z mieszkańcami.

Zachęcamy do czytania.

English version below.

Kliknij na okładkę, by wyświetlić publikację
Click on the cover to view the publication