UWAGA BRAK MIEJSC NA WSZYSTKIE WARSZTATY

Mamy ogromną przyjemność i frajdę być współorganizatorem kolejnej edycji Pikniku Edukacyjnego Politechniki Warszawskiej „Od Mikro do Makro”. Od zabawy do technologii. 10 czerwca b.r.

Jako Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii jesteśmy zaangażowani w promocję i edukację na temat działań związanych z rozwojem innowacyjności, dlatego chcemy pokazywać najmłodszym ich rodzicom, w jaki sposób bawiąc się można poznawać różne nowe technologie i innowacyjne rozwiązania.

Pracownicy CZIiTT PW przygotowali dla najmłodszych szereg warsztatów, zajęć, pokazów, prezentacji i zabaw edukacyjnych które będą elementem całości Pikniku.

Poniżej lista atrakcji, podczas których będziemy zaznajamiać gości z nowymi technologiami .

WAŻNE: Liczba miejsc jest ograniczona. Na każdą sesję przypada jeszcze ok. 10 wolnych miejsc, w związku z tym decyduje kolejność przychodzących maili.

JAK się  zgłosić?: Prosimy o przysłanie wiadomości email z danymi w temacie: Nazwa warsztatu, imię i nazwisko dziecka, godzina i wiek.

Aby wziąć udział w warsztatach należy wysłać wiadomość email na adres:

tomasz.turzynski@pw.edu.pl

Warsztaty z programowania:

7-12 lat, POCZĄTEK PRZYGODY Z PROGRAMOWANIEM KODU 2 sesje 10:00-11:30, 12:00-13:30, sala 2.35

Nauczysz się jak projektować i zbudować własną grę 3D, podobną do tych, które znamy z konsol takich jak Xbox czy Sony Playstation. Zapoznasz się z narzędziem Kodu, które dzięki intuicyjnemu, ikonograficznemu językowi programowania, jest nam to w stanie umożliwić!

13-16 lat, WWW – JAK TO JEST ZROBIONE – 1 sesja 14:00-15:30, sala 2.35

Podczas kursu poznasz budowę tego z czym stykamy się niemalże na co dzień w Internecie – aplikacji i stron internetowych. Jeśli do tej pory słowa takie jak HTML, CSS, Javascript stanowiły dla Ciebie zagadkę – po zajęciach ulegnie to zmianie, a my wykorzystując gotowe moduły, niczym z klocków lego, spróbujemy wspólnymi siłami zbudować swoją pierwszą witrynę internetową!

Warsztaty współrealizowane przez firmę WOW School.

Z racji ogromnego zainteresowania miejsca na warsztaty z programowania są przeznaczone w pierwszej kolejności dla osób, którym nie udało się zapisać na poprzednie warsztaty organizowane przez firmę WOW School w CZIiTT PW.

ZAJĘCIA Z PROGRAMOWANIA I TWORZENIA GIER

Programowanie klockami Lego: sala 5.04 – 10:00-11:30 sesja 5-9 lat

W ramach warsztatów najmłodsza z grup pozna strukturę programowania gdzie liczyć się będzie umiejętność odpowiedniego dobierania elementów, a także praca zespołowa.

Programowanie Minecraft, Unreal: 12:00-13:30 sesja 10-13 lat, 14:00-16:00 sesja 14-16 lat

Warsztat Minecraft i Unreal będzie ukierunkowany na pobudzanie kreatywności, oraz na poznanie narzędzi do tworzenia świata wirtualnego.

Warsztat złap Pokemona  sala 5.04, godz.14.00 – 16.00

Dzieci stworzą prostą grę, poznają mechanizmy świata wirtualnego, poznają bliżej swoich ulubionych bohaterów. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się jak stworzyć grę na przykładzie popularnego PokemonGo.

Warsztaty współrealizowane przez InCode

Warsztaty z zarządzania projektami – Klocki Lego sala 3.01 po 15 osób w każdej sesji 10:00-11:30 sesja 5-9 lat, 12:00-13:30 sesja 10-14 lat.

Dzieci dowiedzą się jak realizować duże przedsięwzięcia za pomocą budowania miasta z klocków Lego. Uczestnicy dzielą się na zespoły, każdy zespół odpowiada za planowanie swojej części oraz koordynację projektu w czasie.

Drukarki 3D – lobby

1. Praca drukarek – pokazy możliwości na przykładzie profesjonalnych urządzeń
  2. Skanowanie obiektów 3D (skan popiersi dzieci i przesyłanie pliku wyjściowego na maila),
  3. Metalizacja z ABS,
  4. Pokaz wydruków różnych technologii – mini wykłady dla zainteresowanych,
  5. Obróbka wykończeniowa wydruku – szlifowania, odrywanie suportów, raftów itd.
  6. Projektowanie i druk breloka (projekt w tinkercadzie),
  7. Pokaz właściwości wytrzymałościowych wydruków,
  8. Pokaz długopisów 3D

Współrealizatorzy:

Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa:

Koło Naukowe Druku 3D

Akademia 3D

Wolf Project Studio

Ponadto!
stoiska VR skierowane także dla dorosłych, lobby 10:00-16:00
stanowiska do gier w konsole z możliwością wyboru gier, lobby 10:00-16:00
Występ Engineersband

Dodatkowe atrakcje przygotowuje firma Ursus, partner wydarzenia.

1. Wykład Filipa Walczaka – Dyrektora Handlowego URSUS S.A – udział w wykładach zaplanowanych na dzień 9 czerwca br. – aula główna budynku CZIiTT nr 1.01
  2. Wystawa tematyczna:
    1. Autobus elektryczny 12 m
    2. Ciągnik 3110
    3. Ursus Fun Shop – sklep z gadżetami 3×4 (BUS za fun shopem)
    4. Dmuchaniec „traktor”

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia: www.pw.edu.pl/Uczelnia/Aktualnosci/Piknik-Edukacyjny-Od-Mikro-do-Makro-.-Od-zabawy-do-technologii