25 stycznia b.r. odbyło się seminarium organizowane przez Dział Badań i Analiz CZIiTT PW. Poruszone zostały tematy związane z badaniami społecznymi, które dział realizuje na Politechnice Warszawskiej w zakresie akademickiej przedsiębiorczości, a także o wyjazdach naszych naukowców na mobilności do Wielkiej Brytanii, Korei Południowej oraz Słowenii.

DBA tematem przedsiębiorczości zajmuje się od 2014 roku, kiedy to podjął się pierwszego badania na ten temat. Spodobało im się do tego stopnia, że dziś mają przyjemność być częścią międzynarodowego projektu badawczego „Global Entrepreneurial Talent Management 3 – GETM3” realizowanego z funduszy Marie Skłodowska-Curie: Research and Innovation Staff Exchange (RISE) w ramach programu Horyzont 2020 (no. 734824).

W projekcie GETM3 badane jest najmłodsze pokolenie na rynku pracy – postawy młodych ludzi wobec edukacji i planów zawodowych. Wyzwania związane z wejściem nowego pokolenia na rynek pracy są analizowane z perspektywy studentów, uczelni i otoczenia społeczno-gospodarczego.

GETM3 to badanie przedsiębiorczości w międzynarodowym kontekście – partnerami w projekcie są uczelnie i przedsiębiorstwa z Polski, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Słowenii i Korei Południowej.

Seminarium poprowadzili: Katarzyna Modrzejewska, dr Aleksandra Wycisk, Dariusz Parzych, Dominika Boguszewska i Magdalena Ruszczak.