Rekrutacja na kursy realizowane w ramach projektu  “Kompetentny wykładowca – wysoki poziom nauczania”

Semestr letni 2017/2018

Kursy dla nauczycieli akademickich Politechniki Warszawskiej (wybranych wydziałów). Zgłoszenia na kurs odbywają się poprzez wypełnienie do 24 kwietnia 2018 r. formularza dostępnego pod linkiem: https://goo.gl/forms/w8Vxzq2UjAPFdJGR2

Kursy podnoszące kompetencje w zakresie innowacyjnych umiejętności dydaktycznych

Kurs realizowany przez Zespół Rektorski ds. Innowacyjnych Form Kształcenia INFOX, ma na celu podniesienie kompetencji nauczycieli akademickich PW w zakresie innowacyjnych umiejętności dydaktycznych (nowoczesnych form kształcenia), które zostaną wdrożone w proces dydaktyczny.

Kurs składa się z 2 etapów:

• etap I – cykl warsztatów z umiejętności miękkich, niezbędnych w procesie dydaktycznym;
  • etap II – praktyczne zastosowanie uzyskanych umiejętności w trybie learning-by-doing pod nadzorem instruktorów z zespołu INFOX podczas prowadzenia zajęć z grupami studenckimi.

Kurs obejmuje 42 godziny lekcyjne, z czego 30 godzin zajęć obligatoryjnych oraz 12 godzin zajęć do wyboru.

Harmonogram kursu:

Warsztaty intensywne (5 spotkań): 2 lipca – 6 lipca 2018 r. (poniedziałek-piątek)

Design Thinking w dydaktyce

Kurs realizowany przez Katarzynę Bargieł (INFOX PW) oraz Katarzynę Modrzejewską (DBiA CZIiTT PW) skierowany jest do osób, które posiadają podstawową wiedzę dotyczącą nowych metodyk pracy ze studentami i chcą zaimplementować Design Thinking do zajęć dydaktycznych.

Kurs obejmuje 32 godziny lekcyjne.

Harmonogram kursu:

Kurs w terminie 10-15 maja 2018 r.:

• 10 maja 2018 r. (czwartek) godz. 8.00-14.00
  • 11 maja 2018 r. (piątek) godz. 8.00-14.00
  • 14 maja 2018 r. (poniedziałek) godz. 11.00-17.00
  • 15 maja 2018 r. (wtorek) godz. 11.00-17.00

Kurs podnoszący kompetencje w zakresie zarządzania informacją realizowany w formie warsztatów

Kurs (16 godzin lekcyjnych) ma na celu podniesienie kompetencji nauczycieli akademickich PW w zakresie zarządzania informacją. Kurs realizowany w formie warsztatów nakierowanych na przekazywanie treści dydaktycznych studentom, obejmujących takie moduły jak:

• wyszukiwanie i weryfikacja informacji,
  • komunikacja (w tym kanały, plan i forma komunikacji),
  • prezentacja informacji (w tym styl prowadzenia zajęć i przekazywania informacji),
  • dystrybucja i systemy zarzadzania informacją.

Harmonogram kursu (do wyboru):

I edycja: Warsztaty w terminie 17 – 25 maja2018 r. (4 spotkania x 4 godziny lekcyjne):

• 17 maja 2018 r. (czwartek) w godz. 12.30-16.00
  • 18 maja 2018 r. (piątek) w godz. 9.00-12.30
  • 24 maja 2018 r. (czwartek) w godz. 12.30-16.00
  • 25 maja 2018 r. (piątek) w godz. 9.00-12.30

II edycja: Warsztaty w terminie 19 – 20 czerwca 2018 r. (2 spotkania x 8 godziny lekcyjne):

• 19 czerwca 2018 r. (wtorek) w godz. 08:30-16.30
  • 20 czerwca 2018 r. (środa) w godz. 08:30-16:30

BARDZO WAŻNE!!!

Wymagania względem uczestników Projektu – nauczycieli akademickich podnoszących kompetencje:

• Zgłoszenie się poprzez Formularz.
  • Wzięcie udziału w badaniu kompetencji „na wejściu” i „na wyjściu”.
  • Złożenie Oświadczenie uczestnika Projektu i przekazanie danych osobowych.
  • Wzięcie udziału przynajmniej w 80% zajęć w ramach wybranego kursu.
  • Przeprowadzenie zajęć ze studentami (min. 1 semestr) z wykorzystaniem nabytych kompetencji, w okresie realizacji Projektu (zajęcia muszą rozpocząć się najpóźniej w lutym 2019 r.), co zostanie udokumentowane, np. w sylabusie, karcie egzaminacyjnej przedmiotu etc.

Zgłoszenia na kurs odbywają się poprzez wypełnienie do 24 kwietnia 2018 r. Formularza dostępnego pod wskazanym linkiem:

24 – 27 kwietnia 2018 r. przeprowadzony zostanie bilans kompetencji wśród osób, które zgłosiły się na kurs. Otrzymają one, na podany w Formularzu adres e-mail, obowiązkową do wypełnienia ankietę. Wyniki bilansu stanowić będą podstawę do stworzenia list uczestników poszczególnych kursów, które zostaną przekazane do weryfikacji przez władze wydziałów. Dziekan/prodziekan zaświadczy, iż podniesienie kompetencji przez wskazanych nauczycieli akademickich we wskazanym obszarze wynika z potrzeb dydaktycznych wydziału i zostanie praktycznie wykorzystane w kształceniu studentów. Listy uczestników, zatwierdzone ostatecznie przez Kierownika Projektu, zostaną ogłoszone niezwłocznie po ustaleniu liczby osób pomyślnie zrekrutowanych na poszczególne kursy. Kursy zostaną uruchomione w przypadku zebrania minimalnej liczby uczestników, tj. 8 osób.

Zajęcia w ramach kursów informatycznych odbywać się będą w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, w salach Ośrodka Kształcenia na Odległość.

Zajęcia w ramach kursów w zakresie innowacyjnych umiejętności dydaktycznych, zarządzania informacją oraz kursów w zakresie prowadzenia dydaktyki w języku obcym będą prowadzone w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW.

Szczegółowe informacje można uzyskać, kontaktując się z Działem Wsparcia Edukacji CZIiTT PW: dwe.cziitt@pw.edu.pl; tel. 22 234 14 23 lub 22 234 59 93.

Post Author: Admin Admin