Zachęcamy do lektury raportu pt. „Społeczna odpowiedzialność nauki w kontekście rozwiazywania złożonych i istotnych problemów w województwie mazowieckim”.

W pierwszej części raportu analizowane są takie zagadnienia jak społeczna odpowiedzialność nauki, innowacje społeczne, złożone problemy społeczne czy jakość życia.

W drugiej części dokumentu przedstawiliśmy kluczowe problemy społeczne dotyczące województwa mazowieckiego, w których rozwiązaniu może pomóc nauka dzięki opracowywanym przez nią rozwiązaniom.

Raport jest pierwszą publikacją w ramach projektu „Społeczna odpowiedzialność nauki – od promocji po innowacje społeczne”, który jest finansowany
z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Autorami raportu są: dr Katarzyna Modrzejewska, Gabriela Hołdanowicz i Paweł Huras z Działu Badań i Analiz CZIiTT PW.

W dalszym etapie prac planujemy sformułowanie konkretnych wyzwań, z którymi zmierzą się uczestnicy warsztatów design thinking opracowując rozwiązania wpisujące się w określone problemy społeczne. (Paweł Huras)

Partnerami publikacji są: Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Urząd m. st. Warszawy i Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

RAPORT DO POBRANIA