Szanowni Państwo,

Sekcja ds. Osób z Niepełnosprawnościami PW serdecznie zaprasza pracowników dydaktycznych na dwudniowe szkolenie pn. „Uczelnia wyższa wobec zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania” organizowane w ramach projektu pt. „Politechnika Warszawska Ambasadorem Innowacji na Rzecz Dostępności” (POWER-EFS). Każde ze szkoleń to dwa pięciogodzinne moduły szkoleniowe.

W semestrze letnim zaplanowaliśmy 2 grupy, do wyboru:

Grupa 1: 13.06.2022(moduł I) i 20.06.2022(moduł II) w godz. 10.00-15.00

Grupa 2: 14.06.2022(moduł I)  i 21.06.2022(moduł II)   w godz. 10.00-15.00

Szkolenia przeznaczone są dla pracowników dydaktycznych PW. Odbędą się w formie stacjonarnej w Warszawie w gmachu CZIiTT przy ul. Rektorskiej 4.

Link do formularza rekrutacyjnego: https://ankieta.cziitt.pw.edu.pl/index.php/292212?lang=pl

Termin zgłoszeń mija
8.06.2022 r. o godz. 12:00.

Regulamin rekrutacji dostępny jest pod adresem: https://www.cziitt.pw.edu.pl/projekty/projekty-edukacyjne/uczelnia-dostepna-na-pw/uczelnia-dostepna-na-pw-zajecia-szkolenia-kursy/

Zachęcamy do odwiedzania powyższej strony internetowej, na której na bieżąco umieszczane są wszelkie informacje dotyczące działań szkoleniowych podejmowanych w ramach projektu „Politechnika Warszawska Ambasadorem Innowacji na Rzecz Dostępności”.

W czasie szkolenia poruszone zostaną następujące zagadnienia:

Moduł I: “Komunikacja i formy wsparcia edukacyjnego studentów w kryzysie zdrowia psychicznego”

1. Zaburzenia psychiczne a uczelnie wyższe. Skala problemu w środowisku akademickim.
  2. Kluczowe zaburzenia psychiczne zgodnie z międzynarodową klasyfikacją zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania ICD-10.
  3. Zasady wsparcia edukacyjnego osób z zaburzeniami psychicznymi.
  4. Komunikowanie się ze studentami z zaburzeniami psychicznymi podczas zajęć dydaktycznych i konsultacji. Reagowanie w trudnych sytuacjach.

Moduł  II: “Komunikacja i formy wsparcia edukacyjnego studentów w spektrum autyzmu (ASD).”

1. Zaburzenia ze spektrum autyzmu a uczelnie wyższe. Skala problemu w środowisku akademickim.
  2. Autyzm według międzynarodowej klasyfikacji zaburzeń ICD-10.
  3. Zasady wsparcia edukacyjnego osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
  4. Komunikowanie się ze studentami z zaburzeniami zachowania podczas zajęć dydaktycznych i konsultacji. Zachowania trudne- reagowanie.

W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Osoby odpowiedzialne za rekrutację:

mgr Aleksandra Duszyńska
Kierownik zadania 5
Projekt „Politechnika Warszawska Ambasadorem Innowacji na Rzecz Dostępności”
Tel. +48 664 881 263
e-mail: aleksandra.duszynska@pw.edu.pl